Jak Kupić Kryptowaluty

Istnieje wiele sposobów  zakupu kryptowault, na przykład w niektórych miastach można spotkać bankomaty które wypłacają Bitcoiny za wysoką prowizję. Istnieje również  mnóstwo kantorów i giełd oferujących kupno i sprzedaż kryptowalut, jednak w tym tekście skupimy się na najłatwiejszym i najbardziej korzystnym sposobem zakupu kryptowalut dla mieszkańca Polski.

Zakup Bitcoinów na Bitbay

W Polsce istnieje wiele giełd kryptowalutowych, ale najbardziej popularną jest Bitbay. Szacuje się, że około 80% transakcji kryptowalutwych w Polsce dzieję się właśnie na tej giełdzie.

Strona Bitbay ma bardzo estetyczny wygląda a sam interfejs jest bardzo przejrzysty i intuicyjny.  Giełda współpracuje z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach programu ‘Od papierowej do cyfrowej Polski‘. Z tego powodu właśnie tą giełdę wybraliśmy do naszego poradnika.

Bitbay oferuje najtańsze ceny kupna kryptowalut w Polsce.

Jak Kupić Kryptowaluty na Bitbay

Po pierwsze należy się zarejestrować na stronie Bitbay.net. Sam proces rejestracji nie jest jakoś bardzo skomplikowany. Wystarczy wymyślenie jakiegoś loginu, hasła, PINu (potrzebny do kontaktu z infolinią Bitbay) oraz podanie adresu email na który otrzymasz link aktywacyjny.

bitbay rejestracja

Następny proces to weryfikacja twoich danych. Weryfikacja konta jest wymaga dla wszystkich użytkowników platformy, którzy chcą korzystać ze wszystkich opcji takich jak wpłaty złotówek. Wystarczy, że wypełnisz formularz który wygląda tak jak ten na zamieszczonym obrazku poniżej.

weryfikacja bitbay

Zasilenie Konta

Następny krok to zasilenie portfela środkami za które będziemy w stanie zapłacić za kupno kryptowalut. Kliknij w zakładkę „Portfele” po lewej stronie a następnie wybierz interesująca cię walutę która chcesz zasilić konto (PLN, USD, EUR, oraz inne kryptowaluty)

Wpłata Bitbay

Wpłatę w złotówkach można wysłać zwykłym przelewem bankowym lub przekazem Poczty Polskiej. Pieniądze na konto dostaniemy bardzo szybko, w zależności od tego w jaki sposób zdecydujemy się zasilić konto. Wysyłając zwykły przelew pamiętaj, że banki nie pracują w weekendy. W dni robocze (księgowania) konto jest sprawdzane 3 razy dziennie.

Kupno Kryptowalut

Ostatni krok to kupno interesującej nas kryptowaluty. W zakładce „Giełda” znajdziemy listę kryptowalut które nas interesują. Dla przykładu, jeżeli chcemy kupić Bitcoiny za złotówki to wchodzimy w zakładkę która ma symbole BTC oraz PLN. Pojawią nam się następujące opcje:

kupno bitbay

  • wystawienie oferty – możemy ustalić szczegóły transakcji korzystając z symbolu kłódki. Klikając w kłódkę blokujemy jedno z wybranych pól: kurs w PLN, ilość BTC lub wartość PLN. Na przykład, jeśli zablokujemy pozycję ‘Ilość BTC’, to zostanie ona automatycznie wyliczona prze system. Ta opcja pozwala nam na wybranie ceny po jakiej chcemy kupić kryptowalutę i jeśli znajdzie się kupiec, to oferta zostanie zrealizowana.
  • szybka transakcja –  wpisujemy jaką ilość BTC chcemy kupić, a system sam wylicza kurs, po jakim transakcja może zostać najszybciej zrealizowana. Oferta realizowana jest automatycznie i kupione kryptowaluty natychmiast pojawiają się na koncie.

Wciśnięcie przycisku “Kup” spowoduje wystawienie naszej oferty.

Untitled design (19)

To tyle! Właśnie kupiłeś swoje pierwsze kryptowaluty! Jeżeli wciągnęła cię tematyka inwestowania w kryptowaluty to powinieneś sprawdzić nasz darmowy programem krypto inwestora w którym co tygodniowy wysyłamy lekcje dzięki którym będziesz wiedział na bieżąco w co warto inwestować, dostaniesz nasze analizy techniczne na dany tydzień, oraz dowiesz się jak handlować kryptowalutami. 

Klikając w poniższy przycisk „Zapisz się” dołączysz do naszego systemu i otrzymasz nasze lekcje krypto inwestora na messangera! Tak dobrze przeczytałeś, dostaniesz nasze wiadomości na Facebookowego messangera, aby nigdy nie przegapić naszych lekcji!

>>>Zapisz się<<