Jak kupić Bitcoin – Najłatwiejszy sposób 2017

Kupno pierwszych Bitcoin czy też innych kryptowalut może być dla nowych ludzi zainteresowanych tym tematem trochę problematyczne. Dlatego poniżej znajdziecie najłatwiejsze sposoby na to aby kupić Bitcoin.

Do zakupu Bitcoin konieczny jest portfel w którym będzie służył nam jako miejsce do przechowywania monet. Portfeli jest mnóstwo i jest ich wiele rodzajów, w tym poradniku opisze jak założyć najprostszy portfel w przeglądarce.

www.4coins.pl – jest to strona która oferuje darmowe portfele BTC w przeglądarce ale również umożliwia kupno oraz sprzedaż Bitcoinów. Aby zakupić Bitcoiny wystarczy użyć swojego konta bankowego i zrobić przelew albo zrealizować wpłatę na poczcie lub Żabce. 4coins bierze 2% prowizji od wpłaconej kwoty.

Jak założyć portfel na 4coins.pl

1. Najpierw musimy założyć konto, klikamy na „Zarejestruj się

1.png

  1. Następnie wypełniamy formularz i akceptujemy regulamin

2

3. Teraz musimy wejść na naszego maila i kliknąć w link aktywacyjny

3

4. Następnie tworzymy swoje hasło i klikamy na „Zapisz”

4

5. Teraz możemy się zalgować i od razu po zalogowaniu wchodzimy w zakładkę „Mój portfel”

5

6. W tej zakładce mamy do wyboru dwie opcje, jedna pozwala nam wysyłać Bitcoiny na inne portfele i druga pozwala nam zobaczyć adres naszego portfela na który możemy otrzymywać Bitcoiny. Jeżeli klikniemy na „Przyjmij Płatność” wyskoczy nam nowe okienko z naszym adresem i kodem

6.png

Gratulacje, właśnie stałeś się posiadaczem swójego pierwszego portfela Bitcoin!

 

Jak Kupić Bitcoin na 4coins.pl

Jak już wspomniałem wcześniej 4coins.pl oferuje kupno Bitcoinów różnymi metodami, jednak w tym poradniku pokaże tylko ja to zrobić płacąc przelewem bankowym.

  1. Po pierwsze wchodzimy w „Kup/Sprzedaj Bitcoiny” i wpisujemy kwotę w PLN za którą chcemy kupić BTC i klikamy dalej7
  2. Wyskoczy nam nowa strona na której pojawią nam się szczegóły transakcji, jeżeli wszystko się zgadza klikamy „Dalej do Dotpay”8
  3. . Klikamy na ikonę naszego banku i zostaniemy przekierowani do strony banku gdzie dokańczamy transakcje według instrukcji banku9

Po dokonaniu wpłaty na banku twoje Bitcoiny powiny zostać wysłane na portfel, który podałeś przy tworzeniu tej transakcji. Domyślnie jest to portfel 4coins.pl.

Istnieje jeszcze wiele innych metod zakupu Bitcoina, ale ja chciałbym wspomnieć tylko parę ze względu na to, że są to również w miarę łatwe sposóby zakupu BTC

Bitcantor.com – jest to bardzo popularna opcja która pozwala kupować i sprzedawać Bitcoin w bardzo szybki i łatwy sposób. Firma akceptuje przelewy oraz zlecenia zapłaty na poczcie, żabce oraz Dotpay. Rejestracja nie jest wymagana.

dddddddddddddd

Localbitcoins.com – jest to tablica ogłoszeniowa na której ludzie wstawiają oferty kupna oraz sprzedaży monet o określonej cenie i metodzie zapłaty. Jest to forma bezpośredniego kontaktu pomiędzy dwoma użytkownikami którzy wymieniają się walutami.