Dlaczego obecny rynek kryptowalut jest chujowy i pozostanie chujowy przez jakiś czas

Ostatnio mieliśmy kumulacje kilku wydarzeń w tym samym czasie które powodują, że obecny rynek kryptowalut słabo nadaje się do tradowania.

Cena Bitcoina jest powiązana z trzema dużymi rynkami: Chińskim, Koreańskim, oraz Amerykańskim. To właśnie te trzy państwa są znaczącymi graczami w świecie kryptowalut i to te trzy regiony dyktują cenę monet. Gdy wpiszemy hasło „Bitcoin News” w google to pierwsze co nam wyskoczy to ciągłe problemy z legalizacją kryptowalut w Chinach i Korei. Obecnie, wygląda na to, że oba państwa postanowiły wprowadzić regulacje na kryptowaluty szczególnie kładąc nacisk na ICO, ale handel wraca do normy. Nie zdziwiłbym się jednak jak za parę miesięcy znowu usłyszmy, że rządy w Azji zakazują kryptowalut.. Manipulacja? Może, nie ma chyba bardziej manipulowanego rynku niż krypto. Dodatkowo w chinach jest obecnie świętowany nowy rok i jest to czas w kiedy Chińczycy dają sobie prezenty, głównie koperty z pieniędzmi. Taka tradycja na pewno również wpływa na rynek kryptowalut, ludzie wyciągają pieniądze z giełdy bo chcą kupić prezenty i przez to zaniżają cenę Bitcoina. Chiński rok kończy się 16 lutego nie zdziwiłbym się jak do tego czasu będziemy widzieć spadek cen.

Z kolei w stanach, mamy problem z Tetherem, media coraz bardziej zaczynają się interesować jako to naprawdę jest z USDT i skąd się biorą pieniądze. Wszystko zaczęło się od tweetu na którym jeden z członków zaczął pokazywać dowody na to, że właściciel Tethera oraz Bitfinexa to ta sama osoba i że Tether nie ma żadnego pokrycia w dolarze. Wczoraj Bloomberg wydał artykuł o tym, że rząd amerykański zaczyna badać całą sytuację z Tetherem i wygląda to dość nieprzyjemnie.

Czy nie jest to podejrzane, że wszystkie te negatywne informacje wychodzą właśnie teraz? Czy nie myślicie, że jest to wszystko bardzo dobrze zgrane czasowo oraz, że te wszystkie wiadomości są wypuszczane po to aby zaniżyć cenę Bitcoina? Może na siłę szukam tutaj konspiracji, ale coś się dzieje i myślę że będziemy się musieli przyzwyczaić do koloru czerwonego jeszcze przez jakiś czas.

Dlaczego Binance jest lepszy od Bittrexa
download

Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz