Co To Jest Skalpowanie?

Skalpowanie jest to metoda handlu kryptowalutami która polega na dokonywaniu wielu małych, ale za to licznych transakcji. Głównym celem korzystania z tego systemu jest zrobienie jak największej ilości małych transakcji.

Przykład:

Kupujemy 10,000 XVG przy cenie 1089 satoshi i sprzedajemy za 1100 satoshi. Różnica w cenie wynosi tylko 11 satoshi. Kupiiliśmy 10,000 za łączną sumę 10,890,000 satoshii i sprzedaliśmy za 11,000,000 satoshi zysk: 11,000,000-10,890,000 = 110000 satoshi. Ten przykład nie uwzględnia opłat giełdowych za transakcję.

Zalety i wady

Zaletą skalpowania jest fakt, że jest to prawdopodobnie najbezpieczniejsza forma tradingu ze względu na to, że opiera się ona na małych różnicach cenowych które łatwo osiągnąć jeżeli dobrze zaplanuje się taką akcję. W moim przypadku 90% moich skalpingowych transakcji zawsze kończy się sukcesem w przeciągu kilku minut – do kilku godzin.

Wadą skalpowania jest to, że zysk z pojedynczej transakcji jest bardzo mały. Musisz wykonać wiele pomniejszych transkacji w ciągu dnia aby zarobić jakąś konkretną sumę.

Jak się skalpuje?

Istnieje wiele różnych technik, ale poniżej napiszę jak JA skalpuje na Binance.

Jeżeli jesteś kompletnie „nowy” w tradowaniu to Sprawdź mój poradnik w któym uczę podstaw handlu kryptowalutami.

UWAGA, aby ta metoda była skuteczna muszą być spełnione trzy warunki:

  • Kurs Bitcoina musi być stabilny (nie może gwałtownie spadać albo gwałtownie rosnąć)
  • Kurs danej monety musi być również w miarę stabilny (nie może gwałtownie spadać albo gwałtownie rosnąć)
  • Dana moneta musi mieć co najmniej 700 BTC wolumenu

Po pierwsze musisz znaleźć giełdę która ma niskie opłaty za transakcję. Wiem, że wielu z was używa Bittrexa, problem polega na tym, że skalpowanie jest tam bardzo trudne ze względu na to, że Bittrex ma strasznie wysokie opłaty  (0.25%). Ja używam Binance ponieważ opłata za transakcję wynosi 0.1% Dodatkowo jeżeli trzymasz ich monetę  BNB na swoim portfelu to Binance może pobierać opłaty z twojego portfela BNB które dają tobie 50% rabatu czyli 0.05% za transakcję.

Po drugie musisz znaleźć monetę którą będziesz skalpować. Ja to robię w taki sposób, że przeglądam interwały 15 minutowe każdej monety na giełdzie i patrzę na ich  MACD, jeżeli widzę, że te dwie kreski (żółta i niebieska) znajdują się poniżej kreski poziomej (czarna kreska) to zaczynam obserwować taką monetę. Teraz momentem wejścia (kupna) danej momenty będzie moment w którym żółta kreska ma praktycznie dotknąć niebieską. Kiedy te dwie kreski się dotykają następuje odwróceniu trendu czyli w tym przypadku cena zacznie rosnąć.

pierwszy screeen

Po trzecie musisz znaleźć moment wyjścia (sprzedaży). Kliknij na „depth” aby zobaczyć ściany kupna i sprzedaży. Teraz popatrz gdzie znajduje się pierwsza duża ściana sprzedaży. Cały trik polega na tym aby ustawić sprzedaż trochę niżej niż ta ściana, ja zazwyczaj ustawiam 1-10 satoshi taniej (w zależności od ceny monety) niż pierwsza ściana sprzedaży

drugi screen

Ostatni krok to poczekać aż transakcja się wypełni i powtórzyć cały proces tyle razy ile chcesz.

Skalpowanie jest idealną metodą handlu kryptowalutami dla kogoś kto chcę codzienie zarabiać małe sumki każdego dnia. Myślę, że spokojnie można wyciągnąć 3-5% każdego dnia stosując moją technikę. Jest to również prawdopodobnie najbezpieczniejsza metoda zarabiania jeżeli warunki rynkowe do tego sprzyjają (rynek nie jest w bessie).

Sprawdź jakie tanie alty uważam za dobrą inwestycję na 2018 rok

Grupa na facebooku

Grupa na telegramie

Dodaj komentarz