Najłatwiejsza I Najszybsza Analiza Do Day Tradingu

Chciałbym wam pokazać bardzo łatwy sposób który możecie używać do krótkich i szybkich akcji podczas day tradingu.

Zanim jednak zacznę, chciałbym zaznaczyć, że jest to bardzo prymitywny sposób który nie wymaga jakieś głębokiej analizy i oczywiście nie zawsze ta metoda się sprawdza. Zapewne znajdzie się wielu krytyków w komentarzach którzy stwierdzą, że jest to za proste aby było skuteczne. Jednak nie zapomnijcie, że wszystko co znajduje się na tej stronie to tylko moja opinia i nie musicie się z nią zgadzać. Oczywiście istnieją lepsze metody jak np. obserwowanie boilnger bands i znajdywanie dobrych momentów wejścia i wyjścia transakcji, ale osobiście używam „moją” metodę która wam przedstawię poniżej znacznie częściej do robienia małych i szybkich tradów.

UWAGA, aby ta metoda była skuteczna muszą być spełnione trzy warunki:

  • Kurs Bitcoina musi być stabilny (nie może gwałtownie spadać albo gwałtownie rosnąć)
  • Kurs danej monety musi być również w miarę stabilny (nie może gwałtownie spadać albo gwałtownie rosnąć)
  • Dana moneta musi mieć co najmniej 700 BTC wolumenu

Kurs altów jest zależny od kursu Bitcoina, i zasada jest tak, że jak Bitcoin szaleje zarówno w górę jak i w dół to kurs altów zazwyczaj idzie gwałtownie w dół. Ten sposób najlepiej sprawdza się gdy Bitcoin jest w miarę stabilny i rusza się bardziej w bok niż w górę lub dół.

Ta sama zasada tyczy się monety na której masz zamiar użyć tej metody. Kurs tej monety musi być w miarę stabilny, nie może on gwałtownie rosnąć w dół lub w górę.  Musi poruszać się w bok wykonując małe wzrosty i spadki.

Ta moneta musi mieć również w miarę spory wolumen. Nie wybieraj monety która ma 30 BTC wolumen w ciągu dnia bo kurs takiej monety praktycznie w ogóle się nie rusza albo jest sztucznie pompowany przez darmowe grupy pump and dump. Musi to być jakaś znacząca moneta która ma w miarę duży wolumen, osobiście nie patrzę na monety które mają wolumen poniżej 700 BTC.

A więc przejdźmy do tej metody!

Pierwszy krok to musisz wejść na www.bitscreener.com – jest to strona którą używam do szybkiego sprawdzania monet. Powód dla którego lubię tę stronę jest taki, że ma ona opcję pokazania wolumenu według ceny. To znaczy pokazuję przy jakiej cenie wolumen jest największy lub najmniejszy.

Następny krok to wybranie monety,  w tym przypadku wybrałem XVG a następnie wybierz okres czasu jednego dnia. Ostatni krok wymaga od ciebie indykatora (overlays/indicators) i tutaj musisz wybrać „Volume Profile”. Jak już to zrobisz to zboku pojawi się tobie wolumen według ceny na osi y.

jak to czytac w huj
Wszystko powinno wyglądać mniej więcej tak

 

Zasada jest taka, że cena zawsze idzie z miejsca gdzie wolumen jest mały do miejsca gdzie wolumen jest duży. Czemu? Powód jest tak, że tam gdzie wolumen jest duży następuje zderzenie byków i niedźwiedzi którzy walczą oto jaka ma być cena danej monety. Znając tą zasadę, staraj się szukać ceny przy której wolumen jest najmniejszy, gdzie praktycznie nic się nie dzieje i sprzedawaj tam gdzie wolumen jest największy. Czyli na powyższym obrazku kupiłbyś XVG tam gdzie kreska na osi Y jest najkrótsza albo prawie najkrótsza a sprzedał tam gdzie kreska najdłuższa. W ten sposób możecie day tradować w bardzo łatwy sposób gdy warunki rynki na to pozywają ( trzy warunki o których wspominałem wcześniej)

Jeszcze raz zaznaczam, że jest to bardzo prymitywny sposób ale w miarę skuteczny. Spodziewam się sporo krytyki, ale wydaje mi się, że jak dopiero zaczynasz swoją przygodę z day tradingiem ten sposób może być dobrym początkiem.

Sprawdź jakie tanie alty uważam za dobrą inwestycję na 2018 rok

Grupa na facebooku

Grupa na telegramie

Dodaj komentarz