Teroia: Litecoin Nowym Bitcoinem

Mam pewna teorię dotyczącą Bitcoina oraz Liteocina, która bazuje na tym co wiemy na dzień dzisiejszy o tych dwóch monet.

Bitcoin staje sie monetą Wallstreet

Kontrakty terminowe (futures) które nadeszły 10 grudnia i następne nadchodzą 18 grudnia, są kontraktami dywidendowymi i nie maja bezpośredniego wpływu na cenę Bitcoina. Jednakże ludzie którzy operują tymi kontraktami maja dużo wpływów i środków które mogą wykorzystać do manipulacji ceną Bitcoina tak aby była ona korzystna dla ich futures. Bitcoin staje się monetą wallstreet, monetą która będzie przechodzić wiele manipulacji tak jak złoto było manipulowane w dwudziestym wieku. Bitcoin staje się monetą niedostępna dla przeciętnego człowieka.

Cena Bitcoina staje się za droga

50,000 tys. złoty, prawie 20,000 tys. dolarów. To są sumy za które kowalski nie może sobie pozwolić i zakupić jednego Bitcoina. Bitcoin staje się monetą ekskluzywną, dostępną tylko dla elit które posiadają duży kapitał. Owszem, można kupić część Bitcoina ale dla nowych ludzi wchodzących w świat krypto walut cześć Bitcoina może nie brzmieć atrakcyjnie w szczególności jeżeli Bitcoin będzie wart np. $60,000. Z drugiej strony ostatnimi czasy robi się głośno o niektórych altach które są tańsze i mają lepsze zastosowanie niż BTC, a szczególnie głośno jest o jednym z nich.

Litecoin

Litecoin ostatnimi czasy pobija rekordy cenowe i wynika to z kilku powodów Charlie Lee jest wszędzie Twórca Litecoina rozpoczął duża kampanię promującą jego monetę. Charlie Lee udziela wywiadów w telewizji, prasie, YouTube, Twetter, chłop jest wszędzie. Lighting network, parę dni temu mieliśmy próbę tego nowego systemu który ma umożliwić natychmiastowe transakcje pomiędzy kryptowalutami. Test polegał na tym ze użyto Litecoina i zapłacono nim za kawę. Transfer był natychmiastowy. Taki system urealnia ideę używania kryptowalut w prawdziwym życiu. Litecoin jest szybszy i tańszy od Bitcoina. Litecoin jest moneta na która może sobie pozwolić zwykły kowalski ponieważ nie kosztuje on $17,000 tak jak Bitcoin Litecoin staje się naszym Bitcoinem.

Litecoin monetą dla ludzi Bitcoin monetą dla grubych ryb

Może zabrzmieć dziwnie, ale myślę ze Litecoin ma duży potencjał aby stać się monetą którą my, zwykli ludzie, używam jak Bitcoina teraz. Myślę, że w niedalekiej przyszłości Bitcoin będzie po prostu za drogi i jedyne osoby operujące to monetą to duże firmy i ludzie z wielkim kapitałem. Zwykli ludzie będą szukać alternatywy i taka alternatywą będzie Litecoin który ma większą szanse na adaptacje jako forma płatności niż Bitcoin który jest drogi i powolny. Litecoin może być tą monetą którą będziemy płacić za bułki w sklepie. W przyszłości widzę pary na giełdach powiązane z LTC, i większe zainteresowanie Litecoinem. Jedno wiemy na pewno, obie monety czeka świetlana przyszłość różnica będzie polegać na tym kto może sobie pozwolić na zakup danej monety.

Co myślicie o tej teorii?

Sprawdź jakie tanie alty uważam za dobrą inwestycję na 2018 rok

Grupa na facebooku

Grupa na telegramie

Dodaj komentarz