Dlaczego Jestem Fanboyem IOTA

Kilka słów o IOTA, otóż ta moneta jest wynikiem ewolucji krypto, jest to tak zwana moneta nowej generacji. Poprzednie generacje (pierwsza i druga) są to monety które da się kopać / opierają się na smart contracts, jednak IOTA używa całkiem nowej technologii nazwanej tangle która całkowicie odrzuca wszystkie znane nam dotychczas idee. IOTA jest przykładem rozwoju krypto, które zakłada że kopanie jest zbędne. Oczywiście mamy monety które nie opierają się na kopaniu, tylko że tangle jest systemem który sprawia że każda transakcja sprawdza poprzednią transakcję. Tangle nie jest blockchainem, jest to całkowicie nowy wymiar. Brzmi to dziwnie więc może ten filmik lepiej to wyjaśni.

IOTA nawiązała współpracę z Microsoftem i przedstawiciel microsoftu Omkar Naik tak się wypowiedział na temat współpracy tych dwóch firm: “ Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z fundacją IOTA i dumni, że będziemy związania z jej nowym rynkiem wymiany informacji. To pokolenie technologii pozwoli połączyć inteligenty świat (urządzenia) poza granicami blockchaina i taka atmosfera będzie sprzyjać rozwojowi innowacyjnych i prawdziwych światowych rozwiązań.” Sorry za moje słabe tłumaczenie, ale esencja tej wiadomości jest tak, że microsoft jest bardzo zadowolony ze współpracy z IOTA. Żeby lepiej zrozumieć na czym będzie polegać ta współpraca postaram się własnymi słowami, tak po chłopsku to wytłumaczyć.

No więc nie wiem czy znacie takie urządzenia jak alexa amazona albo google home. Są to urządzenia które pomagają tobie w domu, do alexy albo google home można mówić, wydawać komendy np, mają zagrać jakąś piosenkę albo powiedzieć ci jaka jest temperatura. Po za takimi podstawowymi funkcjami te urządzenia można połączyć z twoim domem jeżeli masz smart home i np za pomocą alexy czy google home możemy wydać komendę, że ma przyciemnić światła w kuchni albo zasłonić żaluzje w dużym pokoju. Oczywiście jest to technologia którą mamy na dzień dzisiejszy i generalnie firmy elektroniczne pchają właśnie elektronikę w stronę smart urządzeń, takich którym możemy wydawać polecenia albo je programować aby wykonywały określone czynności o określonym czasie (smart telewizory, smart odkurzacze itd.). Teraz, wyobraź sobie, że te urządzenia potrafią się ze sobą komunikować (brzmi jak science fiction co), że do komunikacji nie potrzebują internetu czy kabli, bo wszystko się dzieje bezprzewodowo, że twoja smart lodówka może dogadać się z twoim smart odkurzaczem. Przypomina to trochę wizję z terminatora i skynetem, ale właśnie IOTA i jej technologia na to pozwala. Microsoft chce wykorzystać tangle i IoT do tworzenia takich smart urządzeń które będą w stanie się ze sobą komunikować.Ja na codzień używam google home, fajne urządzenie, i jak teraz ktoś by mi powiedział, że nie muszę mojej google już więcej mówić co ma robić tylko sama by wysłała sygnały do moich smart urządzeń w moim domu, że np mój smart odkurzacz ma odkurzyć dom bo mój kot zrobił kupę w kuchni to bym się bardzo ucieszył.  Na tym właśnie ma polegać współpraca IOTA z Microsoftem i dlatego ma to bardzo duże znaczenie dla ceny tej monety.

Do 2020 m— 50 miliardów takich urządzeń ma być ze sobą połaczonych przy pomocy IoT. Dla mnie IOTA jest inwestycją, ja nie handluje nią. Jestem bardzo pewny siebie, pewnie nawet za pewny, ale bardzo wierze w ten projekt bo jest to zupełnie coś innego. To nie jest blokchain tylko całkowicie nowy system który inne kryptowaluty nie posiadają.

Dlatego dla mnie ta moneta na dzień dzisiejszy jest bardzo niedowartościowana i jak widze pytania czy mam sprzedać IOTA bo urosła do $5 to mi się śmiać chcę (bez urazy). Po prostu ja widzę w tej monecie GRUUUBY hajs, i za nic w świecie nie sprzedałbym tej monety za $5, za $10, czy nawet za $20 dolarów. Dla mnie cokolwiek poniżej $100 za sztukę nie ma sensu sprzedania. Ja trzymam moje monety IOTA na następny rok-dwa, nie tykam tego w ogóle przez ten czas bo wierzę, że ta moneta będzie warta gruby hajs.

IOTA kupisz na giełdzie Binance na której obecnie trajduje

Jak zawsze polecam zainteresować się tematem kopania cloudmingowego z racji aby trzymać swoje portfolio zdywersyfikowane. Poczytaj o tym!

Grupa na facebooku

Grupa na telegramie

One comment

Dodaj komentarz