18 Grudnia i co to oznacza dla Krypto

Zbliża się bardzo ważna data która zmieni oblicze kryptowalut. Co oznacza 18 grudnia dla Bitcoina, finansów, oraz nas krypto traderów?

Co się wydarzy 18 grudnia

Otóż 18 grudnia CME, firma finansowa która oferuje handel kontraktami terminowymi futuers, zacznie oficjalnie handlować kontraktami które opierają się na cenie Bitcoina.  51 miliardów dolarów dojdzie do kapitalizacji Bitcoina. Dla tych którzy nie są pewnie czy dobrze przeczytali TAK 51 MILIARDÓW DOLARÓW dojdzie do kapitalizacji Bitcoina. Czyli do obecnego market capa $195,084,256,380 dodaj jeszcze 51,000,000,000. TO JEST KUPPPPPPAAAA HAJSU. A to tylko jedna firma, NASDAQ powiedział, że oni zaczną oferować Bitcoin futueres na początku przyszłego roku. Wracając do głównego wątku. Jak myślisz, jak zareaguje przeciętny krypto trader na taką wiadomość, jaki będzie jego tok myślenia? Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy jest taka, że w okolicach 17 i 18 grudnia cena Bitcoina wystrzeli w górę i na pewno ja nie jestem jedyny który tak myśli, no i prawdopodobnie tak też się stanie.

 Jak to wpłynie na alty?

Otóż, w okolicach tych dni większość przeciętnych krypto traderów zacznie sprzedawać swoje pozycję z altami po to aby kupić jak najwięcej Bitcoina, przez co ceny altów zaczną spadać. Jeżeli czaisz się na jakieś monety i chcesz je kupić po taniości to 17, 18 grudnia może być najlepszą okazją do zakupów. Druga opcja jest taka, że możesz zacząc już teraz kumulować Bitcoina i poczekaż aż lokomotywa poleci w górę.

Jak wallstreet wpłynie na Bitcoina oraz resztę kryptowalut?

To jest bardzo ciekawe pytanie i przedstawię wam moją prywatną opinię na ten cały temat. Otóż ludzie którzy inwestują w  wallstreet to nie są ludzie z tysięcznym czy  nawet milionowym kapitałem, to są ludzie z MILIARDOWYM kapitałem, bardzo grube ryby. Takie osoby nie lubią tracić pieniędzy i firmy jak CME i NASDAQ zadbają oto, żeby ich klienci nigdy nie tracili. Pan John nie pozwoli sobie na to aby jego konto z 1,4 miliardami dolarów spadło o 20% w dół. Ci ludzie bedą kreować sytuację które sprawią, że ich konta bedą zawsze na plusie. Bitcoin staje się oficjalnie akceptowanym dobrem przez mainstream oraz polityków. Powoli przechodzimy z fazy „Bitcoin jest niższowy” i wchodzimy w fazę „Bitcoin to mainstream”.

Moje osobiste odczucia co do cen krytpowalut po 18 grudnia są następujące:  więcej manipulacji cenowej, większe skoki w cenie, oraz jeszcze więcej nieprzewidywalności. Wallstreet widzi potencjał jaki skrywają duże różnice cenowe kryptowaluty i oni robią pieniądze na tych różnicach. Oni zrobią wszystko aby wykreować sytuację która będzie dla nich korzystna.  Jeżeli stwierdzą, że chcą zaniżyć cenę to sprzedadzą kilka miliardów dolarów w Bitcoine aby zanirzyć cenę. Jeżeli bedą chcieli ją napompować to rozszerzą jakieś pozytywne plotki aby napompować cenę w górę. Wchodzimy na dużę pole bitwene którego jeszcze do końca nie znamy, następne tygodnie pokażą do czego jest zdolny nasz nowy duży przeciwnik.

Zasady gry się zmienią, będziemy musieli się ich nauczyć

Jak zawsze polecam zainteresować się tematem kopania cloudmingowego z racji aby trzymać swoje portfolio zdywersyfikowane. Poczytaj o tym!

Dlaczego Binance jest lepszy od Bittrexa?

Grupa na facebooku

Grupa na telegramie

 

 

Dodaj komentarz