Analiza LTC, EOS, IOTA, LISK, STRATIS, VTC, XVG, NEO

Jeżeli śledzisz mój blog oraz wiadomości dotyczące kryptowalut to wiesz, że Bitcoin ma dość ciekawą przyszłość. Wallstreet oficjalnie zakceptowało BTC, mainstream coraz częściej mówi o Bitcoinie a ceny rosną w górę. Poniżej chciałem pogadać co myślę o przyszłości niektórych monet które są popularne wśród krypto społeczności.

litecoinLitecoin

Litecoin ma bardzo świetlaną przyszłość, Charle Lee, twórca oraz główna twarz tej monety robi bardzo dobrą robotę. Litecoin będzie główną monetą na nowym lightwork network który ma przyspieszyć transakcję oraz obniżyć ich opłaty, transfery Litecoina będą praktycznie darmowe. Podobnie jak Bitcoin, Litecoin ma capa to znaczy, że istnieje ograniczana ilość tej monety przez co je wartość wzrasta proporcjonalnie z zapotrzebowaniem. Moja osobista predykcja to $300 do końca 2018 roku.

Tutaj kupisz LTC

eosEOS

Przez ostatnie kilka dni EOS całkiem nieźle sobie radzi, wartość monety skoczyła z $2 do prawie $4  oraz osiągnęła ósmy największy marketcap z 800 milionami dolarów na coinmarketcap.com Warto wspomnieć, że EOS jest nadal w fazie ICO, ta moneta jeszcze nie wyszła oficjalnie na rynek. Dan Larimer, twórca EOS jest również twórcą pierwszego ICO które kiedykolwiek było stworzone na świecie. EOS podobnie jak ETH jest platformą na której można budować zdecentralizowane aplikacje. Twórca twierdzi, że EOS jest w stanie całkowicie zlikwidować koszty transakcji oraz przetwarzać milion transakcji na sekundę. Powód dla którego EOS jest ciągle w stanie ICO jest taki, że twórcy czekają na rozwój ETH i chcą sprawić aby ich platforma była lepsza niż ETH. Na dzień dzisiejszy EOS znajduję się w top 15 najlepszych monet.

Tutaj kupisz EOS

iotaIOTA

Jeżeli miałbym wybrać zwycięzcę wszystkich monet które omawiamy w tym artykule to IOTA jest bez dwóch zdań numerem jeden. Ta  moneta przez ostatni miesiąc totalnie zmiażdżyła wszystkie inne monety. Owszem, Bitcoin osiągnął nowe ATH, został zaakceptowany przez wallstreet i od 18 grudnia będzie dostępny na wielu wallstreetowych giełdach takich jak NASDAQ, ale IOTA jest monetą która powoli pnie się na szczyt za kurtyną mainstreamu. IOTA bazuje na totalnie nowym systemie, innym od Bitcoina, innym od Ethereum. IOTA opiera się na założeniu IoT (Internet of Things) czyli. że wszystkie urządzenia nawet te nie sieciowe powinny być podłączone do Internetu. IOTA nawiązała umowę  z Microsoftem (tak dobrze czytacie z MICROSOFTEM) i razem mają zamiar wyprodukować ponad 60 miliardów urządzeń do 2020 które będą bazować na technologii IoT. IOTA jest monetą która nie ma żadnych fee za transakcje, może być skalowana, oraz transakcje mogą być prowadzone bez podłączenia do Internetu. Główną twarzą tej monety jest David Sønstebø, człowiek który siedzi w krypto od 2011. IOTA obecnie zajmuje 7 miejsce na coinmarkecapie. Cena tej monety skoczyła z $0.80 do prawie $2 w przeciągu dwóch tygodni! A to dopiero początek, jest to bardzo obiecujący projekt.

Tutaj kupisz IOTA

liskLISK

LISK, LISK, LISK jedna chyba z najbardziej ulubionych monet przez Polaków. Dlaczego, cóż moneta jest na BitBayu, polskiej giełdzie i wielu Polaków którzy interesują się krypto zaczyna swoją przygodę właśnie tam. Ta moneta jest również promowana na wielu polskich grupach, przez wielu Polaków.  Lisk jest typem monety, która rośnie, spada ma okres postoju i potem znowu ma duży skok spada, okres postoju. Lisk na dzień dzisiejszy zajmuje 19 miejsce na coinmarketcapie. Lisk podobnie do EOS i ETH jest platformą na której można budować zdecentralizowane aplikacje. Moje nastawienie do tej monety jest dość neutralne, czy zainwestowałbym w LISK? Raczej nie. Czy handlowałbym tą monetą? Jak najbardziej tak. Lisk ma dość spore poparcie wśród swojej społeczności, ale osobiście nie jestem jej fanem, po prostu wydaje mi się, że istnieją lepsze monety.

Tutaj kupisz LISK

stratisSTRATIS

Ehh, Stratis. Projekt zapowiadał się świetnie, strasznie spodobała mi się ta moneta ale ostatnimi czasy twórca Chris Trew bardzo wiele naobiecywał ale nie dotrzymał swoich obietnic. Stratis przypomina mi trochę niewierną dziewczynę która cię zdradza, ale za każdym razem dajesz jej drugą szansę a ona robi znowu to samo. Smartcontracts, nowy wallet, proof of stake wszystko ładnie brzmi, ale twórca ostatnimi czasy kiepsko sobie radzi z swoim projektem.

Tutaj kupisz Stratis

vertcoinVERTCOIN

Bardzo często na facebooku albo reddicie widzę taką tabele w której VTC jest porównywane do BTC i LTC. Otóż, tak VTC jest podobna monetą do Bitcoina i Litecoina oraz technologicznie jest do przodu od tych dwóch monet. VTC jest po prostu lepszą formą BTC i LTC, ALE ta moneta istnieje dopiero od 2 lat. Bitcoin i Litecoin są monetami które istnieją na rynku od wielu lat, mają ogromny kapitał, są znane przez wielu ludzi, no i mają dobre teamy które tworzą te monety. Osobiście wydaje mi się że VTC jest dobrą inwestycją, ale nie osiągnie ona sukcesu Bitcoina czy Litecoina.

Tutaj kupisz VTC

vergeVERGE

XVG była jedną z moich ulubionych monet, do czasu… XVG jest monetą która skupia się na anonimowości oraz prywatności, ta moneta jest powiązana z anonimową przeglądarką TOR która pozwala anonimowo przeglądać Internet. Problem polega na tym, że XVG ostatnimi czasy przechodzi wiele negatywnych rzeczy. Po pierwsze nie dotrzymali obietnicy wypuszczenia nowego portfela na czas, po drugie wyciekło wiele informacji na temat twórcy XVG Justin Vendetta który podobno był aresztowany przez policję 12 razy. To bardzo negatywnie wpłynęło na cenę XVG. Nie wiem co myśleć teraz na temat tej monety, była to jedna z monet którą trzymałem na long term, teraz mam dość mieszane uczucia co do przyszłości XVG.

Tutaj kupisz XVG

neoNEO

Kochane NEO 😊 NEO obecnie cziluje sobie i trzyma się w granicach $30-$40. Dlaczego? NEO zaliczyło bardzo duży skok w tym roku. Jest to Chińska moneta, a jak wiadomo Chiny miały bardzo duży wkład w rozwój krypto przez ostatnie kilka lat. Obecnie czekamy na rozwiązanie sytuacji kryptowalut w chinach, i jestem pewien, że w momencie jak cała sytuacja się wyjaśni NEO wróci na trak i możemy spodziewać się sporego skoku w górę.

Tutaj kupisz NEO

Jak zawsze polecam zainteresować się tematem kopania cloudmingowego z racji aby trzymać swoje portfolio zdywersyfikowane. Poczytaj o tym!

Grupa na facebooku

Grupa na telegramie

 

Dodaj komentarz