Wojna BTC vs BCH

Ostatnimi czasy widzimy narastający konflikt pomiędzy BTC a BCH, niektórzy krypto działacze mówią o tak zwanym „flipie” czyli BCH stanie się nowym BTC i będzie monetą numer jeden. Pytanie brzmi czy jest to możliwe?

Tak jest to jak najbardziej możliwe, ale czy takie coś się wydarzy? Spójrzmy na ostanie kilka dni, na reddicie parę dni temu został wydany artykuł o nazwie „Operation Dragonslayer” czyli Operacja Pogromca Smoka. W tym wypadku owym smokiem jest BTC a pogromca BCH. Chodzi oto, że ten użytkownik „ostrzegł” nas krypto użytkowników, że przez następne kilka dni cena BTC będzie sztucznie pompowana po to by następnie gwałtownie spadła. Taki proces spowodowałby wzrost trudności wydobywania BTC przez co górnicy zwrócili by się do alternatywy jaka jest Bitcoin Cash który miał by łatwiejszą trudność wydobycia. To by spowodowało wzrost ceny Bitcoin Cash oraz wzrost market capa tej monety. Pieniądze szłyby od Bitcoina do Bitcoina Cash co by spowodowało jeszcze większy spadek BTC a BCH stałby się monetą numerem jeden. Smok zostałby pokonany a my byśmy mieli nowego króla.

Kilka dni temu byliśmy świadkami próby tego zjawiska, otóż Bitcoin Cash na kilka chwil stał się drugą monetą co do wielkości rynku monetą i wszyscy myśleli, że następuje „flip”.

bitcoinheavy dzien flipu
Screenshot z dnia flipu

Kolejną rzeczą która jest warta uwagi jest fakt, że na grupach na telegramie chodzi ta oto wiadomość

bitcoinheavy bch

która mówi, że Chińscy górnicy sztucznie na pompują cenę BTC do $10,000 po to aby potem przerzucić się na BCH. Na twiterze i facebooku możemy znaleźć podobne wiadomości. Wszystkie te wiadomości zostały wysłane w czasie kiedy Bitcoin skoczył z $8000 do $9300.

A wiec czytając te wszystkie newsy nasuwa się jedna konkluzja, operacja dragonslayer wydaje się być bardzo prawdopodobna. Wszystkie rzeczy opisane w tych wiadomościach się sprawdzają. Jednak ja mam jedno małe pytanie dla was wszystkich? Czy można ufać jakimś nieznajomym ludziom z Internetu którzy są anonimowi i szerzą zamęt wśród społeczności? Co jeżeli te wszystkie informacje to tylko plotki które maja wywołać panikę i sztucznie napompować cenę? Dlaczego miałbyś ufać jakiemuś kolesiowi z reddita albo jakiemuś arabowi co postuje rzeczy na telegramie? Słyszałeś kiedyś takie powiedzenie sprzedaj plotkę kupuj fakty? A więc jakie są fakty?

Fakty są następujące

Coś się dzieje – Całe te wiadomości o flipie i manipulacjach na pewno wpływają na wzrost cen zarówno BTC jak i BCH. Wygląda na to, że te monety są w jakiś sposób ze sobą połączone. Jak cena BTC spada ludzie skaczą do BCH i cena tej monety rośnie. Obie są na pewno głównymi graczami na dzień dzisiejszy. Jednak nie wydaje mi się aby BCH było w stanie obalić BTC, nie teraz.

BTC Jest Numerem Jeden – Spójrzmy na wielkość rynku BTC i BCH. Bitcoin: $156,785,232,303 Bitcoin Cash: $28,832,319,662. Bitcoin Cash potrzebuje $127952912641 aby dorównać wielkości rynku Bitcoina. To jest zajebiście dużo hajsu. ETH które jest druga co do wielkości moneta ma $45,286,755,504.

bitcoinheavycoinmarketcap

Kolejny fakt jest taki, że wszystkie giełdy kryptowalutowe maja pary z Bitcoinem, ale nie z Bitcoin Cash. Owszem, coraz więcej giełd ma zamiar dodać pary z Bitcoin Cash, ale z drugiej strony mamy pary z ETH i z LTC a czy zatrzymało to Bitcoina przed bycia królem? Różne sklepy internetowe i inne firmy które akceptują krypto jaka formę płatności akceptują Bitcoina jako główny środek płatności. Wielu poważnych ludzi zainwestowało grube pieniądze w Bitcoina, jeżeli ów flip ma nastąpić to zmieni to ekonomię całego krypto i nie jestem pewien czy takie coś jest możliwe jak na razie.

Bitcoin Futures – Czyli nowy sposób handlowania Bitcoinem, który polega na zawarciu umowy pomiędzy kupującym a giełdą. Kupujący zgadza się na kupno Bitcoina w ściśle określonym terminie o ściśle określonej cenie. Futures są typem transakcji które grube ryby i duże korporacje na wallstreet używają na codziennie aby robić swoje miliony. Co to oznacza dla Bitcoina, cóż kilka rzeczy. Po pierwsze oznacza to, że wallstreet oficjalnie wchodzi do gry i oficjalnie zacznie grać kryptowalutami. Bitcoin staje się mainstremowy. To może oznaczać, że możemy się spodziewać jeszcze większego wzrostu cen. Drugą monetą która ma być podobno tradowana jako futures jest Litecoin. Futueres mogą być dużym krokiem dla kryptowalut, ale również mogą oznaczać jeszcze większą manipulacje ze strony dużych poważnych ryb z wallstreet. Te stare dziadki zrobią wszystko aby manipulować cenę po to aby wszystko szło po ich stornie i aby oni mogli się nachapać. Rynek kryptowalut jest bardzo uległy na plotki co jest idealnym przywilejem dla ludzi z wallstreet.

Popularność Bitcoin Cash Rośnie – ta moneta rośnie w strasznie drastycznym tempie, widać ze komuś zależy aby Bitcoin Cash stal się bardzo silna moneta. Zauważcie, że fork który został odwołany parę tygodni temu wpłynął na cenę Bitcoin Casha który dostał strasznie dużą pompę zaraz po ogłoszeniu, że forka nie ma. Wydaje mi się, że ludzie którzy stoją za tym ciągłym forkowaniem Bitcoina zdali sobie sprawę że to co robią jest chore i zamiast ciągle tworzyć jakieś bezsensowne nowe Bitcoin trzeba się skupić na jednej monecie która ma najlepszy potencjał do obalenia BTC i tak oto wybrali BCH.

Moje zdanie na temat tego wszystkiego

Na pewno cos się dzieje, na pewno obie moneta są ze sobą powiązane, i na pewno następne kilka dni będziemy obserwować różne dziwne akcje na krypto giełdach. Wydaje mi się ze zamiast patrzeć na to czy jedna moneta opanuje drugą musimy spojrzeć na Bitcoina oraz Bitcoin Casha jako jedną „całość”. Obie są Bitcoinem, jedna jest Bitcoinem Legacy druga jest Bitcoinem Cashem. Obie monety mają strasznie duże wsparcie ze strony grubych ryb. Myślę, że obie monety będą rosnąć i ich przygoda się dopiero zaczyna. Nie wydaje mi się że Bitcoin Cash wyprzedzi Bitcoina w wielkości rynku czy cenie, myślę że będzie w tyle ale gdzieś bardzo blisko. Co do następnych kilku dni to widzę to tak: Bitcoin Cash napompowany do $2500-$3000 Bitcoin utrzyma się może jeszcze przez chwile w graniach $9000 po czym wystrzeli do $10,000 i nastapi jego korekta.

Zarabiaj Pasywnie Na Kopaniu Krypto

Trading jest ryzykowną metodą zarabiania pieniędzy dla tego warto dywersyfikować swoje inwestycję aby się zabezpieczyć przed stratami. Ja inwestuje w wydobycie monet (głównie zcash, eth i monero) w Genesis mining (największa i najstarsza firma cloudminingową na świecie) Polecam zapoznać się  z tematem, w ciągu tego półrocza zwróciła mi się znacząca suma tego co zainwestowałem a kontrakty są albo na dwa lata albo na cale życie!! Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat Genesis mining to zapraszam na mój artykuł oraz użyj mojego kodu 5JfqHv przy zakupie kontraktu a otrzymasz 3% zniżki.

https://t.me/kreciksygnaly – grupa na telegramie

https://www.facebook.com/groups/130147900967981/ – grupa na facebooku

 

Dodaj komentarz