Porównanie Bittrex vs Binance

Ostatnimi czasy na różnych grupach oraz mediach społecznościowych (telegram, twitter, facebook) zauważa się migracje ludzi z Bittrexa na Binance wliczając w to mnie. Przeniosłem połowę swojego portfolio na Binacne i obecnie handluje na obu giełdach.

Dlaczego powoli przechodzę z Bittrex na Binance

Pierwsza krypto giełda z którą miałem do czynienia był Poloniex, pamiętam jak większość ludzi zaczynało swoją przygodę właśnie na tej giełdzie ze względu na duży wybór altów które były dodawane co kilka dni/miesięcy. Na dzień dzisiejszy Poloniex nie ma aż tak dużego wachlarzu altów w porównaniu do Yobita czy Bittrexa. Pewnego razu Poloniex zaczął się dziwnie zachowywać, wielu ludzi potraciło pieniądze ze względu na błędy/haki w systemie przez co wielu trajderów zaczęło szukać alternatywy i z pomocą przyszedł Bittrex.

Po dziś dzień Bittrex jest pewnie jedną z najbardziej popularnych krypto giełd. Bittrex ma o wiele więcej monet i par niż Poloniex przez co pozwala na większą ilość transakcji. Większość grup na telegramie czy facebooku skupia swoje analizy właśnie na tej giełdzie przez co na mediach społecznościowych najczęściej znajdziemy informacji dotyczące właśnie tej giełdy. Jednak ostatnimi czasy Bittrex zaczyna zachowywać się jak Poloniex, pojawiają się jakieś glitche, serwery są spowolnione, oraz ludzie powoli przerzucają się na nowego giganta…

I tutaj pojawia się Binance, dość nowa giełda która posiada bardzo dużo par a co najważniejsze monety które są na binance to w większość monety wysokiej jakości. W porównaniu do Bittrexa, Binance posiada wiele dobrych „jakościowo” monet których nie można znaleźć na innych giełdach. Jedną z takich monet jest IOTA która posiada na dzień dzisiejszy 7 co do większości market cap. Jest to moneta która nie pobiera żadnych opłat za transfer pieniędzy oraz nie posiada bloków i opcji wydobycia. Wracając do tematu, nie oznacza to jednak ze Bittrex posiada złe monety, po prostu obie giełdy oferują trochę inne „grupy” coinów przez co posiadanie kont na obu giełdach oferuje większe pole do manewru. Binance, jest giełdą zlokalizowaną w Japonii (oryginalnie założona w Chinach) której interface wygląda bardziej jak kasyno niż giełda. Niech cię to jednak nie zwiedzie, Binance posiada dużo ofert reklamowych w których można wygrać coiny albo inne nagrody np. Iphone. Takie zabiegi marketingowe wynikają z początków giełdy kiedy ludzie brali tą giełdę mniej poważnie i twórcy używali wszelkich metod aby zwabić potencjalnych trajderów.

Porównanie Bittrex vs Binance

Rejestracja, Weryfikacja i Support

Rejestracja jest łatwa na obu platformach jednak weryfikacja jest zdecydowanie łatwiejsza na Binance. Bittrex słynie z tego, że wymaga ma dość skomplikowany systemu rejestracji oraz odpowiada na pytania użytkowników co 2-3 dni, przez co jakakolwiek interakcja z suportem jest dość powolna. Bittrex wymaga zrobienia sobie selfie z twoim ID (dokumentem tożsamości) w ręce, dziwnie się czułem gdy to robiłem. Oczywiście weryfikacja nie jest wymagana ale zabezpiecza to twoje konto oraz pozwala wpłacać/wypłacać większe sumy.

Na Binance każdy użytkownik może wyciągać do 2 BTC w przeciągu 24 godzin bez weryfikacji. Drugi poziom weryfikacji który wymaga zweryfikowania standardowych dokumentów (dowód osobisty) pozwala wyciągać do 100 BTC dziennie. Trzeci poziom wymaga bezpośredniego kontaktu z Binnance. Większość ludzi nie robi nawet 2 poziomu weryfikacji. Support odpowiada w przeciągu 24 godziny (zazwyczaj 3-4 godziny od napisania ticketu) zależy to od pory dnia.

Opłaty za transakcje

To jest pewnie najważniejsza sekcja dla wielu osób

Bittrex – 0.25% za transakcje kupna i sprzedaży

Binance – 0.1% za transakcje kupna i sprzedaży. Dodatkowo jeżeli trzymasz ich monetę  BNB na swoim portfelu to Binance może pobierać opłaty z twojego portfela BNB które dają tobie 50% rabatu czyli 0.05% za transakcje.

Platforma

Obie platformy maja dość podobny interfejs. Bittrex posiada wiele dobrych indykatorów, działa w miarę sprawnie oraz pozwala na ustawianie stop-losses a nawet robić analizę techniczna ze względu na wbudowane opcje rysowania wykresów.

Binance interface bitcoinheavy.org
Binance Interfejs

Binance posiada 2 typy interfejsu które można zmienić w dowolnym momencie. Pierwszy interfejs posiada podstawowe opcje takie jak kupno i sprzedaż, drugi interfejs nazwany „advanced” pozwala na lepszy wgląd w order book oraz posiada wbudowanych kilka indykatorów które pozwalają przeprowadzanie analiz technicznych.

Dostępne monety

Bittrex posiada dość dużą listę monet przez co rzadko dodaje nowe. Aby twoja moneta została wzięta pod uwagę trzeba zapłacić $5000 które nie daje gwarancji zostania wpisanym na listę coinów na Bittrexie. Z tego powodu monety które mają dość duże wsparcie ze strony społeczności, ale niski budżet startowy często nie trafiają na Bittrexa.

Binance jest nową giełdą która powstała w lipcu 2017 i posiada 149 par na dzień dzisiejszy. Jest to dość wysoki wynik i dodatkowo prawie każdego dnia dodawane są nowe pary. Jeżeli jakaś moneta jest dość popularna w społeczności krypto to możesz być pewien, że prędzej czy później pojawi się ona na Binance. Dodatkowo jeżeli jesteś posiadaczem NEO i trzymasz NEO na Binance to dostajesz monety GAS za ilość posiadanego NEO oraz wypłaty NEO są darmowe.

Wersja Mobilna

Tutaj mamy jednego zwycięzcę: Binance, który oferuje w pełni funkcjonalną aplikację. Bittrex jak na razie jest dostępny tylko w przeglądarce.

System referencyjny

Jest to kolejny duży powód dla którego ludzie przerzucają się na Binance, otóż ta giełda oferuje system referencyjny. Za każdym razem jak jakaś osoba założy konto z twojego linku i zacznie prowadzić jakieś transakcje dostajesz 50% prowizji z opłat transakcyjnych tej osoby. Bittrex niestety nie posiada takiego programu.

Zarabiaj Pasywnie Na Kopaniu Krypto

Podsumowanie:

Głównym powodem dla którego powoli przechodzę z Bittrexa na Binance jest fakt, że ta giełda staje się bardzo popularna wśród krypto społeczności przez co coraz więcej pieniędzy wpływa na tą giełdę, dodatkowo Binance ma mniej glitchy i lepszy support. Nie oznacza to jednak ze Bittrex jest złą giełdą, obie giełdy posiadają w miarę podobny interfejs oraz dobra liczbę monet. Bittrex istnieje na rynku od wielu lat, a Binanc jest nową gwiazdeczką która rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Jeżeli chcesz założyć konto na Binance to poniżej znajduje się mój link referencyjny do tej giełdy.

Link do Binance

Owocnego trajdowania!

6 comments

      1. czyli najpierw kupić BTC potem przesłać na Binance i kupować waluty ??

Dodaj komentarz