Poziomy Fibonacciego I Ich Zastosowanie

Krypto świat jest napędzany paniką, manipulacją oraz wiadomościami z szerokiego spektrum mediów. W porównaniu do Forexa, ceny na krypto giełdach skaczą jak szalone w przeciągu bardzo krótkiego czasu. Z analizą techniczną również bywa różnie, czasami mam wrażenie, że nawet najlepsza analiza nie ma żadnego znaczenia handlując kryptowaluty.  Nie znaczy to jednak, że analiza jest totalnie bezwartościowa i chciałbym pokazać wam bardzo wartościowe narzędzie które pomoże wam ocenić sytuację danej monety oraz znaleźć trend. Używam tej metody gdy gram monetami, które mają duży wolumen tak jak Bitcoin czy Ethereum aby znaleźć dobre momenty wejścia i sprzedaży.

To narzędzie nazywa się Poziomami Fibonacciego (Fib levels) i w wielkim skrócie jest to magiczna matematyczna formuła, która opiera się na założeniu, że występujące w licznych przypadkach w przyrodzie „złote proporcje” pojawiają się również na wykresach cen instrumentów finansowych lub indeksów takich jak np. akcje, kontrakty terminowe i kryptowaluty.

Leonardo Fibonacci był średniowiecznym geniuszem i matematycznym ekspertem, więcej na jego temat możecie poczytać na Wikipedii.

Tak wyglądają poziomy Fibonacciego na wykresie:

Poziomy Fibonacciego

Wielu giełdowych graczy uważa tę metodę za bardzo pożyteczna do znajdowania momentów wejścia i wyjścia. Opanowanie Fibiego na pewno ulepszy twoje umiejętności tradera oraz pozwoli lepiej zrozumieć krypto giełdy.

Zarabiaj Pasywnie Na Kopaniu Krypto

 

A więc jak powinieneś używać poziomów Fibonacciego:

Jak już wcześniej pisałem, poziomy Fibonacciego najlepiej sprawdzają się na mocnych monetach takich jak BTC, ETH, LTC. Nie znaczy to, że nie możesz ich użyć na innych monetach. W tym przykładzie użyjemy BTC i skupimy się na okresie jednego dnia do jednego tygodnia (jest to najlepszy okres dla tej metody).

A więc do rysowania poziomów używam aplikacji Tradingview,  jak już się zalogujesz wejdz w opcje rysowania wykresów i wybierz opcję poziomy Fibonacciego, a następnie zaznacz teren od najwyższego poziomu do najniższego. Ważne, aby zaznaczać szczyt świeczki oraz jej dno na świeczce która znajduje się na dole.

TradingView Fibonacci
Kliknij na ten znak który zaznaczyłem na czerwono
Poziomy Fibonacciego 2
Następnie kliknij na „Fib Retracement”

Poziomy Fibonacciego 3

Jak widzicie cena skacze pomiędzy poziomami Fibonacciego (magia matematyki), oczywiście te skoki nie są perfekcyjne i czasami wychodzą poza linię, ale znajdują się bardzo blisko granic poziomów Fibonacciego.

Zazwyczaj jak cena dotknie jedną z linii Fibonacciego to następuje odbicie, czasami jednak trend może przebić linię z powodu FOMO albo FUD.

Fibonaci dobrze sprawdza się na monetach które właśnie zaliczyły duży spadek w krótkim czasie. Takie monety jak dobiją do dna to jedyny kierunek który mogą obrać to droga na górę. Zazwyczaj target wejścia to poziom 0.236 FIB a sprzedaży pomiędzy 0.05 FIB do 0.618 FIB i powyżej.

0.618 jest nazywana złotą cyfrą Fibonacciego ponieważ najwięcej ruchów dzieje się w rejonie 0.618 FIB

Chcesz dostawać powiadomienia i porady na temat tradowania krypto? Dołącz do mojej darmowej grupy na Facebook, a jeżeli chcesz się zabrać grą na krypto giełdzie na poważnie i chcesz być na bieżąco z sygnałami oraz wiadomościami z krypto świata to zapraszam Cię do mojej grupy VIP na telegramie. Po więcej informacji napisz do mnie.

Dodaj komentarz