5 Porad Które Każdy Musi Znać Na Temat Tradowania Kryptowalut

Tracenie pieniędzy na nieudanych transakcjach giełdowych nie jest fajne i na pewno nie jest przyjemne. Przezorny zawsze ubezpieczony,  szczególnie jeśli chodzi o krypto i giełdę. Oto kilka trików które pomogą ci zminimalizować ryzyko utraty zysków, nerwów i zdrowia.

 1. Nie zaczynaj transakcji bez powodu – Każda transakcje zaczynaj tylko wtedy kiedy masz pewna strategie. Nie wszyscy gracze na giełdzie sa sukcesywni, ktoś musi przegrać aby ktoś mógł wygrać. Rynek altcoinow jest manipulowany przez „wielorybów” (whales). Ci ludzie tylko cierpliwie czekają na niewinne rybki żeby popełniły jakiś błąd. Nawet jeśli planujesz tradować codziennie, weź pod uwagę fakt ze czasami jest nie tradować w ogóle niż stracić pieniądze na nie udanych transakcjach. Z doświadczenia wiem ze sa dni w których najlepiej w ogóle jest nie tradować.

 2. Wyznacz sobie target i stop-loss. Na każdą transakcje musisz jasno sobie wyznaczyć twój target level aby zgarnąć profit oraz stop-loss level aby być przygotowanym na potencjalne straty. Stop-loss ustawia poziom strat i automatycznie kończy transakcje. Na własne oczy widziałem jak niektóre ceny niektórych altow spadły 90% w przeciągu kilku godzin!! Wierz mi, nie chcesz stracić 80% wartości swoich coinów.

 3. Jeb*ć FOMO – Fear of missing out, najgorsza zmora traderów. W tłumaczeniu, Strach przed utraceniem okazji. Zielona długa świeczka krzyczy do ciebie „JESTES JEDYNY KTÓRY MNIE JESZCZE NIE KUPIL, SZYBKO, SZYBKO KUP MNIE I SPRZEDAJ ZANIM SIĘ ZATRZYMAM”. Nigdy nie wchodź do pociągu który już wyruszył, musisz uświadomić sobie ze prawdopodobnie jest już za późno, ominęła cię okazja zarobku ale pamiętaj ze na giełdzie zawsze jest następna okazja ZAWSZE!

 4. Nigdy nie inwestuj swojego całego kapitału. Jako sukcesywny trader szuka kilka małych profitów aby skumulować jeden wielki. Zarządzaj ryzykiem, zdywersyfikuj swoje transakcje aby zmniejszyć ryzyko utraty Bitcoinow

 5. .Większość Altcoinów traci wartość z biegiem czasu. Po prostu z czasem stają się bezwartościowe i ich cena zaczyna powoli spadać (czasami gwałtownie). Większość monet nie ma szans przetrwać za długo ponieważ nie mają wystarczającego wsparcia od swojej społeczności, mały wolumen na rynku oraz twórcy bardzo często nie posiadają technologii która obiecują na to aby dany Altcoin robił to co ma robić

Monety które będą z nami przez jakiś czas to BTC, ETH, LTC, DASH, MONERO to są najbardziej znaczące monety w krypto świecie z dużym wolumen, dobrymi deweloperami, oraz silną społecznością. Dużo altcoinów opiera się o technologię ETH, coś warte do zapamiętania.

Zarabiaj Pasywnie Na Kopaniu Krypto

 

Rozmiar poszczególnych krypto rynków 

Kilka dodatkowych Porad

 • Kup plotkę, sprzedaj news. Kiedy duże wydarzenie ma mieć miejsce i jest głośno o nim w mediach/prasie to znaczy, że jest już za późno. Trik polega na tym aby wiedzieć o newsie zanim zostanie on opublikowany. Możesz dołączyć na moją grupę na Faceboku gdzie dodaje sygnały i plotki ze świata krypto.
 • Przegrywanie jest normalne. Każdy początkujący trader traci zyski. Różnica pomiędzy fachowym traderem a nowicjuszem jest taka, że profesjonalista ma po prostu większy stosunek sukcesywnych transakcji do niesukcesywnych.
 • Nie zapominaj o Fees (opłatach). Mineły te czasy gdzie opłaty za transakcje były minimalne. Szczególnie tyczy się to ludzi którzy mysla o robieniu arbitrażu, opłaty na wielu giełdach są dość wysokie przez co arbitraż jest praktycznie nie opłacalny.

Wciąż głodny informacji? Przeczytaj ten artykuł o podstawach tradowania

Jeżeli spodobał ci się mój artykuł i chciałbyś być na bieżąco z informacjami to zapraszam  na moją grupę na Facebooku gdzie daję potencjalne sygnały do handlowania krypto oraz na moja stronę na Facebooku gdzie dodaje wiadomości ze świata krypto.

Sprawdz rownież mój artykuł na temat kopania Bitcoina

3 comments

 1. „Wiesz mi” – wieRZ mi.
  Transakcje sukcesywne i niesukcesywne – …
  Można robić coś sukcesywnie ale nie ma to związku z samym sukcesem – domyślam się, że chodziło o to, że jedne transakcje są dla nas bardziej pomyślne a drugie mniej lub wcale.
  Brakowało mi jeszcze wisienki na torcie; „ja bynajmniej tak robię”. Ludzie używają wyszukanego słownictwa a nie do końca wiedzą co to znaczy. Ja bynajmniej tak robię oznacza, że ja tego nie robię – „BY NAJMNIEJ to robić”. Przynajmniej. No.
  3+, dziękuję.

  1. Arbitraż jest to forma handlu na gieldzie a konkretnie jest to handel pomiedzy jedna gielda ktora oferuje dana monete taniej a druga gielda gdzie ta sama mometa jest warta wiecej

Dodaj komentarz